AEON MALL Sentul City

Jl. MH. Thamrin, Citaringgul, Kec. Babakan Madang, Kabupaten Bogor, Jawa Barat 16810 Floor 1st, Unit #1-28B P : +6221 3971 3970

Schedule

AEON MALL Sentul City
Jl. MH. Thamrin, Citaringgul, Kec. Babakan Madang, Kabupaten Bogor, Jawa Barat 16810
Current Term
07:00 08:00 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:00 20:00 21:00 22:00
Gymnastics
Kids Gym U7

4.0 - 7.0 Year

16:00 - Jessica Shizuka Yahiro da Silva Oliveira

Gymnastic U8-18

7.0 - 19.0 Year

17:00 - Jessica Shizuka Yahiro da Silva Oliveira

Sports
Elite Basketball U5-10

4.0 - 10.0 Year

12:00 - Precilla Oktaviana Halim

Basketball U5-7

4.0 - 7.0 Year

15:00 - Precilla Oktaviana Halim

Futsal U9-18

8.0 - 19.0 Year

16:00 - Saprudin

Futsal U5-7

4.0 - 7.0 Year

17:00 - Saprudin

Studio 1
Baby Jam 6-18 mo

0.5 - 1.5 Year

11:00 - Zeliet Modista

Sports U4/5

3.0 - 5.0 Year

12:00 - Ignatus Robert Pattipeilohy

RockFit U5-7

4.0 - 7.0 Year

14:00 - Saprudin

Studio 2
Sports U3

2.0 - 3.0 Year

11:00 - Ignatus Robert Pattipeilohy

RockFit U7-18

6.0 - 19.0 Year

12:00 - Saprudin

Baby Dance

1.0 - 3.0 Year

13:00 - Zeliet Modista

Move n Groove

3.0 - 5.0 Year

14:00 - Zeliet Modista

Cheerleading U5-9

4.0 - 9.0 Year

15:00 - Ignatus Robert Pattipeilohy

Cheerleading U8-18

7.0 - 19.0 Year

16:00 - Ignatus Robert Pattipeilohy

Studio 3
Elite Broadway U5-18

4.0 - 19.0 Year

13:00 - Ignatus Robert Pattipeilohy

07:00 08:00 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:00 20:00 21:00 22:00
Gymnastics
Kids Gym U5-7

4.0 - 7.0 Year

12:00 - Wirna Nurcahya Ramadhani

Kids Gym U5-7

4.0 - 7.0 Year

17:00 - Wirna Nurcahya Ramadhani

Gymnastic U8-18

7.0 - 19.0 Year

18:00 - Wirna Nurcahya Ramadhani

Sports
Futsal U5-7

4.0 - 7.0 Year

14:00 - Saprudin

Futsal U9-18

8.0 - 19.0 Year

15:00 - Saprudin

Basketball U5-7

4.0 - 7.0 Year

16:00 - Precilla Oktaviana Halim

Elite Futsal U5-12

4.0 - 12.0 Year

18:00 - Saprudin

Studio 1
Pre-Primary 5

4.0 - 7.0 Year

09:00 - Grace Rimelda

Smartology 4

3.0 - 6.0 Year

11:00 - Grace Rimelda

Smartology 3

2.0 - 5.0 Year

12:00 - Grace Rimelda

Pre-Primary 6

5.0 - 8.0 Year

13:00 - Grace Rimelda

Studio 2
Sports U3

2.0 - 3.0 Year

13:00 - Grace Rimelda

Baby Dance

1.0 - 3.0 Year

14:00 - Zeliet Modista

Sports U4/5

3.0 - 5.0 Year

15:00 - Zeliet Modista

Move n Groove

3.0 - 5.0 Year

17:00 - Zeliet Modista

Studio 3
07:00 08:00 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:00 20:00 21:00 22:00
Gymnastics
Kids Gym U5-7

4.0 - 7.0 Year

16:00 - Jessica Shizuka Yahiro da Silva Oliveira

Gymnastic U8-18

7.0 - 19.0 Year

17:00 - Jessica Shizuka Yahiro da Silva Oliveira

Sports
Futsal U5-7

4.0 - 7.0 Year

14:00 - Saprudin

Basketball U5-7

4.0 - 7.0 Year

15:00 - Precilla Oktaviana Halim

Futsal U9-18

8.0 - 19.0 Year

16:00 - Saprudin

Studio 1
Pre-Primary 5

4.0 - 7.0 Year

09:00 - Grace Rimelda

Smartology 4

3.0 - 6.0 Year

11:00 - Grace Rimelda

Smartology 3

2.0 - 5.0 Year

12:00 - Irina Kristela Sutarsa

Pre-Primary 6

5.0 - 8.0 Year

13:00 - Grace Rimelda

Studio 2
Learn & Play 1

0.0 - 2.0 Year

09:00 - Irina Kristela Sutarsa

Learn & Play 2

1.0 - 3.0 Year

10:00 - Irina Kristela Sutarsa

Baby Dance

1.0 - 3.0 Year

11:00 - Iie Kurniati

Baby Dance

1.0 - 3.0 Year

12:00 - Ridwan Reza Ramadhan

Sports U4/5

3.0 - 5.0 Year

13:00 - Saprudin

Move n Groove

3.0 - 5.0 Year

14:00 - Ridwan Reza Ramadhan

HipHop U7-18

6.0 - 19.0 Year

16:00 - Ridwan Reza Ramadhan

Elite Dance U8-18

7.0 - 19.0 Year

17:00 - Ridwan Reza Ramadhan

Studio 3
Baby Ballet 2-3 yo

2.0 - 3.0 Year

13:00 - Irina Kristela Sutarsa

Pre-Ballet 1/2

3.0 - 5.0 Year

14:00 - Irina Kristela Sutarsa

Pre-Primary / Primary Ballet

5.0 - 19.0 Year

15:00 - Irina Kristela Sutarsa

07:00 08:00 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:00 20:00 21:00 22:00
Gymnastics
Kids Gym U5-7

4.0 - 7.0 Year

14:00 - Jessica Shizuka Yahiro da Silva Oliveira

Gymnastic U8-18

7.0 - 19.0 Year

15:00 - Jessica Shizuka Yahiro da Silva Oliveira

Elite Gymnastic

4.0 - 19.0 Year

17:00 - Jessica Shizuka Yahiro da Silva Oliveira

Sports
Futsal U5-7

4.0 - 7.0 Year

14:00 - Ananda Sabrina

Basketball U5-7

4.0 - 7.0 Year

15:00 - Pyriel Dilivio Chandra

Futsal U9-18

8.0 - 19.0 Year

16:00 - Ananda Sabrina

Studio 1
Pre-Primary 5

4.0 - 7.0 Year

09:00 - Grace Rimelda

Smartology 4

3.0 - 6.0 Year

11:00 - Irina Kristela Sutarsa

Smartology 3

2.0 - 5.0 Year

12:00 - Irina Kristela Sutarsa

Pre-Primary 6

5.0 - 8.0 Year

13:00 - Irina Kristela Sutarsa

Elite Dance U5-7

4.0 - 7.0 Year

15:00 - Ridwan Reza Ramadhan

K-Pop U7-18

6.0 - 19.0 Year

16:00 - Ridwan Reza Ramadhan

Studio 2
Learn & Play 2

1.0 - 3.0 Year

10:00 - Irina Kristela Sutarsa

Baby Dance

1.0 - 3.0 Year

11:00 - Iie Kurniati

Baby Dance

1.0 - 3.0 Year

12:00 - Ridwan Reza Ramadhan

Move n Groove

3.0 - 5.0 Year

13:00 - Ridwan Reza Ramadhan

Studio 3
Sports U4/5

3.0 - 5.0 Year

15:00 - Grace Rimelda

07:00 08:00 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:00 20:00 21:00 22:00
Gymnastics
Kids Gym U5-7

4.0 - 7.0 Year

14:00 - Wirna Nurcahya Ramadhani

Gymnastic U8-18

7.0 - 19.0 Year

16:00 - Wirna Nurcahya Ramadhani

Elite Gymnastic

4.0 - 19.0 Year

17:00 - Wirna Nurcahya Ramadhani

Sports
Sports U4/5

3.0 - 5.0 Year

12:00 - Grace Rimelda

Futsal U5-7

4.0 - 7.0 Year

14:00 - Ananda Sabrina

Basketball U5-7

4.0 - 7.0 Year

15:00 - Pyriel Dilivio Chandra

Futsal U9-18

8.0 - 19.0 Year

16:00 - Ananda Sabrina

Studio 1
Pre-Primary 5

4.0 - 7.0 Year

09:00 - Grace Rimelda

Smartology 4

3.0 - 6.0 Year

11:00 - Irina Kristela Sutarsa

Baby Ballet 2-3 yo

2.0 - 3.0 Year

12:00 - Adelia Julian

Pre-Primary 6

5.0 - 8.0 Year

13:00 - Irina Kristela Sutarsa

Elite Cheerleading U5-9

4.0 - 9.0 Year

17:00 - Ignatus Robert Pattipeilohy

Elite Cheerleading U8-18

7.0 - 19.0 Year

18:30 - Ignatus Robert Pattipeilohy

Studio 2
Learn & Play 1

0.0 - 2.0 Year

09:00 - Irina Kristela Sutarsa

Learn & Play 2

1.0 - 3.0 Year

10:00 - Irina Kristela Sutarsa

Baby Jam 6-18 mo

0.5 - 1.5 Year

11:00 - Ignatus Robert Pattipeilohy

Baby Dance

1.0 - 3.0 Year

12:00 - Ignatus Robert Pattipeilohy

Move n Groove

3.0 - 5.0 Year

14:00 - Ignatus Robert Pattipeilohy

Stage Studio U5-7

4.0 - 7.0 Year

15:00 - Ignatus Robert Pattipeilohy

Cheerleading U5-9

4.0 - 9.0 Year

16:00 - Ignatus Robert Pattipeilohy

Studio 3
Pre-Ballet 1/2

3.0 - 5.0 Year

13:00 - Adelia Julian

Pre-Primary / Primary Ballet

5.0 - 19.0 Year

14:00 - Adelia Julian

Elite Ballet U5-7

3.0 - 7.0 Year

15:00 - Adelia Julian

Ballet Grade 1/2

5.0 - 19.0 Year

16:00 - Adelia Julian

Elite Ballet U7-18

5.0 - 19.0 Year

17:00 - Adelia Julian

07:00 08:00 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:00 20:00 21:00 22:00
Gymnastics
Kids Gym U5-7

4.0 - 7.0 Year

15:00 - Jessica Shizuka Yahiro da Silva Oliveira

Gymnastic U8-18

7.0 - 19.0 Year

16:00 - Jessica Shizuka Yahiro da Silva Oliveira

Elite Gymnastic

4.0 - 19.0 Year

17:00 - Jessica Shizuka Yahiro da Silva Oliveira

Sports
Futsal U5-7

4.0 - 7.0 Year

14:00 - Saprudin

Futsal U9-18

8.0 - 19.0 Year

15:00 - Saprudin

Basketball U5-7

4.0 - 7.0 Year

16:00 - Pyriel Dilivio Chandra

Elite Futsal U8-16

7.0 - 17.0 Year

18:00 - Saprudin

Studio 1
Pre-Primary 5

4.0 - 7.0 Year

09:00 - Grace Rimelda

Smartology 4

3.0 - 6.0 Year

11:00 - Grace Rimelda

Smartology 3

2.0 - 5.0 Year

12:00 - Muhammad Andreansyah

Pre-Primary 6

5.0 - 8.0 Year

13:00 - Grace Rimelda

Studio 2
Sports U3

2.0 - 3.0 Year

10:00 - Muhammad Andreansyah

Baby Dance

1.0 - 3.0 Year

11:00 - Zeliet Modista

Sports U4/5

3.0 - 5.0 Year

12:00 - Muhammad Andreansyah

Stage Studio U5-7

4.0 - 7.0 Year

14:00 - Zeliet Modista

Move n Groove

3.0 - 5.0 Year

15:00 - Zeliet Modista

Ballet Grade 1/2

5.0 - 19.0 Year

16:00 - Raoni Henrique Mozer Xavier

Studio 3
Move n Groove

3.0 - 5.0 Year

10:00 - Zeliet Modista

Baby Ballet 2-3 yo

2.0 - 3.0 Year

13:30 - Raoni Henrique Mozer Xavier

Pre-Ballet 1/2

3.0 - 5.0 Year

14:00 - Raoni Henrique Mozer Xavier

Pre-Primary / Primary Ballet

5.0 - 19.0 Year

15:00 - Raoni Henrique Mozer Xavier

07:00 08:00 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:00 20:00 21:00 22:00
Gymnastics
Gymnastic U8-18

7.0 - 19.0 Year

15:00 - Jessica Shizuka Yahiro da Silva Oliveira

Kids Gym U7

4.0 - 7.0 Year

16:00 - Jessica Shizuka Yahiro da Silva Oliveira

Elite Gymnastic

4.0 - 19.0 Year

17:00 - Wirna Nurcahya Ramadhani

Sports
RockFit U5-7

4.0 - 7.0 Year

12:00 - Saprudin

Futsal U5-7

4.0 - 7.0 Year

13:00 - Saprudin

Futsal U8-18

7.0 - 19.0 Year

14:00 - Saprudin

Basketball U5-7

4.0 - 7.0 Year

15:00 - Pyriel Dilivio Chandra

Elite Futsal U5-12

4.0 - 12.0 Year

17:00 - Saprudin

Studio 1
Sports U3

2.0 - 3.0 Year

11:00 - Saprudin

Elite Broadway U5-18

4.0 - 19.0 Year

12:00 - Iie Kurniati

Studio 2
Baby Dance

1.0 - 3.0 Year

11:00 - Iie Kurniati

Move n Groove

3.0 - 5.0 Year

12:00 - Ridwan Reza Ramadhan

Stage Studio U5-7

4.0 - 7.0 Year

14:00 - Ridwan Reza Ramadhan

Sports U4/5

3.0 - 5.0 Year

15:00 - Ridwan Reza Ramadhan

K-Pop U7-18

6.0 - 19.0 Year

16:00 - Ridwan Reza Ramadhan

Elite Dance U8-18

7.0 - 19.0 Year

17:00 - Ridwan Reza Ramadhan

Studio 3

Map Location